Přebor škol v šachuregionální kolo

Mgr. Monika Závůrková, 16. 11. 2017 Zobrazit více

Mini kopaná

Mini kopanáOkresní kolo

Dne 19. 10. 2016 jsme odjeli do Kutné Hory na okresní kolo mini kopané pro žáky 8. a 9. tříd.

Přijeli jsme do KH a dozvěděli jsme se, že tam budou jenom čtyři týmy místo šesti.

Okresního kola se zúčastnily tyto týmy: Kutná Hora Masarykova, Malešov, Církevní gymnázium Kutná Hora a Uhlířské Janovice. Hrálo se 2x 10 min a 5+1 systémem každý s každým.

V prvním utkání jsme nastoupily proti Církevnímu gymnázium KH, toto utkání jsme zvládli a vyhráli 4:2. K druhému utkání jsme nastoupili proti KH ,,Masaryčce´´. KH na nás nastoupili a rychle nám dali 2 góly a tímto výsledkem skončil i první poločas. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vyhrát, bohužel se nám to nepovedlo KH přidala ještě jeden gól a zápas skončil 3:0 pro KH.

Do posledního utkání jsme šli s tím, že musíme nasázet Malešovu co nejvíc gólů, abychom postoupili. To se nám povedlo. Už od začátku jsme vedli a zápas jsme měli pod kontrolou. Diktovali jsme tempo hry a stříleli góly. Tento zápas jsme zvládli a vyhráli 9:0 a poté jsme čekali, jak dopadne zápas na druhé straně hřiště.

Jelikož KH Masarykova s Církevním gymnáziem KH remizovala 0:0, znamenalo to, že do Čáslavi na Okresní finále postupuje KH Masarykova a Uhlířské Janovice. Konečné pořadí bylo: první místo KH Masarykova, druhé Uhlířské Janovice, třetí Církevní gymnázium KH a nepopulární čtvrté místo obsadila ZŠ Malešov.

Okresní finále se konalo v Čáslavi 24. 10. 2016. Do Čáslavi postoupili ZŠ Čáslav Sadová, ZŠ Kutná Hora Masarykova, ZŠ Uhlířské Janovice, ZŠ Čáslav Masarykova a ZŠ Vrdy. Hrálo se systémem každý s každým 2x 10 minut 5+1.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Vrdům. Toto utkání jsme bohužel prohráli 3:0 a nutno podotknout, že to bylo první a poslední prohrané utkání. Ke druhému utkání jsme nastoupili proti KH Masarykova. Toto utkání jsme vyhráli 2:0. Třetí utkání jsme odehráli proti Čáslavi Sadové, v tomto utkání jsme dali rychlý gól a už jsme Čáslav nepustili k ničemu. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že tento zápas musíme dovést do vítězného konce. To se nám taky povedlo, přidali jsme ještě dvě branky a zápas jsme vyhráli. Do posledního utkání jsme šli s tím, že musíme vyhrát, abychom byly aspoň stříbrní. Utkání jsme sehráli proti ZŠ Čáslav Masarykova. Utkání jsme vyhráli 2:0, což znamenalo, že jsme skončili na druhém místě.

První místo obsadili Vrdy, druhé Uhl. Janovice, třetí Čáslav Sadová, čtvrté KH Masarykova a páté místo obsadila Čáslav Masarykova. Vrdy z první příčky postoupili do Příbrami na Krajské finále, kde bohužel všechny zápasy prohráli a obsadili páté místo.

Sestava: D. Vyhnánek (C), V. Šusta, V. Pufler, L. Roubíček, M. Paděra, J. Gross, M. Šotka, T. Skalický, R. Pazdera, V. Čálek